Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:38 | 23 Shkurt 2021

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Ndërsa në orët e para të mëngjesit në disa lugina do të ketë mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil. Temperaturat do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara