Moti sot në Maqedoni

10:09 | 16 Dhjetor 2017

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë kryesisht me mjegull dhe me erë, me reshje të përkohshme të shiut. Në pjesët perëndimore dhe lindore reshjet do të jenë më të dendura, veçanërisht pasdite dhe gjatë orëve të natës.

Në pjesët malore do të ketë reshje të borës. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në disa vende erë më e fortë me drejtim jugor, në Pellagoni do të arrijë 48 kilometra në orë, ndërsa në rajonin e Shtipit deri më 83 kilometra në orë, shkruan telegrafi.

Temperaturat ditore do të lëvizin nga 9 deri në 16 gradë celsius./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara