Moti me vranësira të ndryshueshme

08:07 | 25 Nëntor 2021

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me mjegull në orët e mëngjesit, kryesisht nëpër lugina. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jug-lindor, posaçërisht përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 8 deri në 13 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë me vranësira dhe mjegull gjatë mëngjesit. Gjatë ditës do të fryjë erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë./Alsat.mk/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara