Moti i ligë përshinë një pjesë të Maqedonisë

21:45 | 6 Qershor 2021

Në nëntë orët e kaluara deri në orën 17:00 në Shtip ka rënë tetë litra shi për metër katror, ​​pesë në Shkup-Zajcev Rid, dy në Kriva Pallankë, një në Prilep, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Mot me vranësira ka pasur në Krushevë, Makedonski Brod dhe Prilepit, si dhe në pjesët verilindore të vendit, midis Kumanovës, Kriva Pallankës dhe Kratovës, kryesisht në zonat malore, të ndjekura nga shiu i rrëmbyeshëm, shtrëngata dhe erëra të forta.

Mot të paqëndrueshëm ka pasur edhe në rrethin e Shtipit, Dellçevës dhe në pjesë të Luginës së Shkupit.

DPHM njofton se deri në fund të ditës në pjesët veriore dhe lindore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut dhe erë të fortë.

Gjatë moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të shiut.

Lajmet më të lexuara