Kryeministrja e Serbisë e gatshme të jap dorëheqje, nuk e lejon Vuçiq

18:52 | 4 Qershor 2023

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka bërë të ditur se është e gatshme të jap dorëheqje nga posti i saj, por siç thotë ajo një gjë të tillë nuk e pranon presidenti serb, Aleksandër Vuçiq.

Përmes një postimi në Twitter, Brnabiq ka fajësuar “industrinë mediale” për këtë.

“Duke marrë parasysh shkrimet e mediave manjate, sa për të qenë të qartë – jam gati të jap dorëheqjen në çdo moment, pasi presidenti Vuçiq e di këtë dhe, për momentin, refuzon. Ndoshta ai do të ndryshojë mendje. Ju dëshironi zgjedhje – nuk ka problem, ne jemi gjithmonë të gatshëm për zgjedhje. Unë sigurisht i qëndroj besnik Serbisë dhe Vuçiqit”, ka shkruar ajo./Arbresh.info