Grubi: Lavdi përjetë Jasharajve

17:50 | 5 Mars 2021

Zv/ kryeministri i parë në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi ka përkujtuar 23 vjetorin e Epopesë së lavdishme të UÇK-së dhe familjen që u kthye në simbol të rezistencës, familjen Jashari.

Përmes një shkrimi në facebook Grubi ka thënë se Jasharajt bashkë me dëshmorët e kombit janë përkujtesa më e dhimbshme dhe më krenare e lirisë.

“Lavdi përjetë!”-ka shkruar Grubi.

Jasharajt bashkë me dëshmorët e kombit janë përkujtesa më e dhimbshme dhe më krenare e lirisë.

Lavdi përjetë!

Posted by Artan Grubi on Friday, March 5, 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara