Gostivar, arrestohet burri që ditë më parë vrau bashkëshorten e tij me sopat

19:30 | 11 Shtator 2020

Vihet në pranga 65 vjeçari i dyshuar për vrasjen e bashkëshortes së tij dy ditë më parë më thikë dhe sëpatë.

Pas një operacioni të kërkimit intensiv prej gjashtë orësh, policia e ka lokalizuar at nëpërmjet informatave operative dhe pajisjeve elektronike. Ai është gjetur në pyll mbi fshatin Strajan të Gostivarit.

Burimet njoftojnë se personi i dyshuar gjatë arrestimit nuk ka bërë rezistencë.

Dy ditë më parë i dyshuari 65 vjeçar kishte ther me thikë bashkëshorten e tij 60 vjeçare, kishte goditur me sëpatë. Pas kryerjes së aktit ai kishte njoftuar djalin e tij të madh në mërgim dhe ishte vënë në arrati./alsat

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara