Çagotoska: Për vaksinim do të ofrohet vaksina që do të jetë për momentin

19:48 | 22 Prill 2021

Zhaklina Çagoroska nga Sistemi Nacional Elektronik “Termini im” në TV24 tha se momentalisht vaksinohen qytetarët me moshë mbi 70 vjet.

Sipas numrave të publikuara, deri sot janë vaksinuar 45 mijë persona me dozën e parë dhe po ashtu ka filluar edhe rivaksinimi.

“Gjithmonë informojmë edhe për numrin e të interesuarve për vaksinim dhe numri deri më sot është 190.000. Numrat janë nga ueb-faqja vakcinacija.mk. Ka ende vaksina AstraZeneca dhe vijon edhe vaksinimi me Pfizer dhe i presim vaksinat kineze që pritet të vijnë më 28 prill”, tha Çagoroska.

Ajo thotë se në vaksinim do të ofrohet vaksina që do të jetë për momentin./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara