Bomba live nga konferenca per shtyp

14:58 | 2 Mars 2015

 

Plotesim: Lideri i opozitës, Zoran Zaev hodhi sot bombën e pestë e cila në shënjestër kishte hakmarrjen e kryeministrit Nikolla Gruevski ndaj Fijat Canoskit. Zaev ka publikuar një bisedë të gjatë mes Gruevskit dhe ministrit të transportit, Mile Janakievski të cilin e urdhëron me nisjen e aksionit për rrënimin e ndërtesës ‘Cosmos’.

 

– Zaev hap konferencen: sot do te ndigjoni se pse Nikola Gruevski dhe te tjere qe paten nevojen per te qene ne krye te shtetit.
Do te ndegjoni nga vet Nikola Gruevski se cfar thot rreth gjendjes dhe punes se krediteve milionshe, per shfrytezimin milioneshe te buxhetit, te administrates publike dhe shtetit ne pergjithesi.

Do te japin perjgigje per kaosin e buxhetit dhe te gjitha shpenzimet qe i kane bere dhe i kan falsifikuar, flitni permes Gordana Jankullovskes per buxhetin e 2012 2013, keta flasin dhe sqarojne pse ka qene nervozizmi tek ata dhe tek gazetaret, dhe perse buxheti i 2013 kishte mbyllur dyert.

 

Do te ndegjoni qe eshte tragjedi e vertete, si ipen paret per BUSTE, flejne ne krevete te hekurta, se si kritikojne qe Gruevski nuk merr vesh nga pikturat e Muzeumit dhe miliona para  tjera.
Do te degjoni dhe nga Jankullovska per policine dhe dhunen e tyre:

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme