Shenjat e horoskopit që do t’ju mashtrojnë, por që vështirë se do ta kuptoni

23:43 | 9 Qershor 2021

Kur mendoni tradhëtinë, duket të mendoni edhe shenjën e horoskopit.

Ju do të mendonit se për shkak të natyrës së tyre dualiste, Binjakët zakonisht tradhtojnë, por a është vërtet kështu?

Në realitet duket se të gjitha shenjat e horoskopit janë kontributin e vet në mashtrim, por përseri disa janë në krye të listës, transmeton portal arbresh.info

Dashi

Nën sundimin e Marsit, planetit të veprimit, agresionit dhe seksualitetit, Dashi është një shenjë që ka një dëshirë seksuale jashtëzakonisht të lartë. Është shenjë që shumë lehtë mërzitet në një marrëdhënie. Një person i cili është në një lidhje me Dashin duhet gjithmonë të gudulis imagjinatën e tij aq sa nuk do të kërkonte të njëjtën gjë nga njëra anë. Dashi dashurohet lehtë dhe humbet interesin edhe më lehtë. Nëse ka përshtypjen se partneri i tij aktual nuk po e zgjon mjaftueshëm, Dashi do të shqyrtojë mundësi të tjera pa u menduar shumë. Një person i shenjës së Dashit është në gjendje të tradhëtojë, dhe të fsheh provat për mrekulli.

Peshorja

Si një shenjë e sunduar nga Venusi, Peshorja është një shenjë romantike dhe jashtëzakonisht e “kuruar” për një marrëdhënie. Peshorja pëlqen gjithçka që ka të bëjë me dashurinë në të gjitha format dhe kombinimet e saj. Meqenëse ekuilibri është gjëja më e rëndësishme për Peshoren, nëse ai tradhton, kjo do të thotë se ai po përpiqet të “shtojë peshën e humbur në çantë” në mënyrë që të vendosë një ekuilibër perfekt. Nëse nuk merr atë që do, një Peshore lehtë i futet rrugës së tradhëtisë dhe me shkathtësi fsheh veprimet.

Binjakët

Nuk është për t’u habitur që Binjakët hyjnë në kategorinë e mashtruesve. Mbi të gjitha, ato karakterizohen nga dualiteti, kështu që gjithmonë ekziston një anë tjetër e personalitetit të tyre për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm. Binjakët janë një shenjë e ndryshueshme, që do të thotë se ai është gjithmonë i hapur për përvoja të reja. Dhe fakti që është një shenjë ajri është fajtori më i madh për faktin se Binjakët vendosin të mashtrojnë. Për shkak se kanë një nevojë të vazhdueshme për stimulim, Binjakët janë ata që shpejt mërziten nga gjithçka në një marrëdhënie. Kur hyni në lidhje me këtë shenjë, kurrë nuk e dini vërtet se çfarë është në rrezik. Ata priren të duan gjithçka dy herë më shumë sesa ato që posedojnë tashmë, qoftë gjërat materiale apo lidhjet emocionale. Kjo shpesh dihet se përfshin një jetë të dyfishtë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara