Këto shenja të horoskopit që kthehen në armiq në një marrëdhënie

09:57 | 14 Tetor 2021

Sjellja vetëshkatërruese është një shprehje e anës sonë të errët, e cila buron nga vetëvlerësimi i ulët dhe madje edhe urrejtja ndaj vetes.

Ajo vjen në shumë forma, dhe është mirë që të përballeni me demonët tuaj dhe t’i shikoni drejt e në fytyrë, transmeton portal arbresh.info

Ja cilat janë shenjat e horoskopit që kthehen në armiq në një marrëdhënie:

Akrepi

Nga të gjitha shenjat, Akrepi shkatërron jo vetëm veten, por edhe ata përreth tij. Edhe pse ata janë plot dashuri, kjo është arsyeja pse ata tërheqin njerëzit, ata kanë një zakon të jenë tepër posesivë dhe xhelozë në një lidhje.

Demi

Ashtu si Akrepi, Demi është i njohur për pasionin e tij. Ata kanë një aftësi të pazakontë për t’i rrëzuar njerëzit nga këmbët me simpatinë e tyre. Lejoni që pasioni juaj të nxjerrë më të mirën nga ju në vend që të jeni tepër obsesivë për pikën e mbytjes së partnerit tuaj.

Binjakët

Binjakët gjithmonë arrijnë të projektojnë një imazh të pozitivitetit dhe energjisë së pakufizuar. Sidoqoftë, gjërat brenda nuk janë krejt kështu. Ata vazhdimisht luftojnë më makth, pasiguri dhe mosbesim dhe kjo ndikon edhe në dinamikën e marrëdhënies. Problemi kryesor është pamundësia për t’u hapur ndaj të tjerëve kur bëhet fjalë për problemet e tyre.

Luani

I njohur si një partner i mrekullueshëm kur gjërat janë të reja dhe të freskëta në një lidhje, ai gjithmonë rrezaton energji gëzimi kur marrëdhënia është e ende e re. Por kur ata hyjnë më thellë në marrëdhënie, demonët e krenarisë dhe kotësisë fillojnë të shfaqen dhe shkaktojnë probleme, transmeton portal arbresh.info

Gaforrja

Janë kryesisht të ndjeshëm dhe konservatorë, por edhe ekspresivë kur bëhet fjalë për emocionet, kështu që njerëzit gjithmonë e dinë se çfarë bëjnë me ta. Sidoqoftë, ata kanë një zakon të zemërohen për një kohë të gjatë. Ata e kanë të vështirë të harrojnë grindjet dhe mosmarrëveshjet me partnerin e tyre.

Dashi

Kur njerëzit mendojnë për Dashin, ata automatikisht mendojnë për dashurinë. Sa herë që njerëzit i takojnë është sikur të jenë gjithmonë të dashuruar. Dashi tregon hapur ndjenjat dhe dashurinë e tij. Sidoqoftë, ajo që përfundimisht çon në prishjen e marrëdhënies është paaftësia për t’u angazhuar dhe për t’i qëndruar besnik vetëm një personi.

Virgjëresha

Ata janë armiku më i keq i tyre kur bëhet fjalë për marrëdhëniet. Ndërsa në fillim ata dinë të menaxhojnë marrëdhënien, mendja më vonë thjesht i tradhton. Ata i mendojnë dhe i analizojnë gjërat shumë dhe për shkak të kësaj përfundojnë të mbërthyer në shkatërrim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara