3 shenjat e horoskopit që jetojnë gjatë

18:27 | 4 Maj 2021

Nëse nuk besoni në astrologji, nuk ka problem.

A e dini cilat shenja të zodiakut jetojnë më gjatë?

Sipas disa studimeve, shenja me jetëgjatësinë më të madhe është Gaforrja, e ndjekur më pas nga Dashi dhe Virgjëresha,transmeton portal arbresh.info

Besohet se Gaforret jetojnë gjatë sepse bëjnë një jetë të shëndetshme, gjithnjë duke menduar se duan të jenë më gjatë pranë më të dashurve të tyre. Të gjithë që i përkasin shenjës së Gaforres janë të përkushtuar ndaj familjes.

Edhe ata të shenjës së Virgjëreshës kujdesen për shëndetin e tyre, për dietat e shëndetshme dhe aktivitetet fizike. Përveç kësaj, ata janë mjaft të qetë dhe nuk stresohen shumë.

Dashi i pasionuar nuk ka një sekret të veçantë, ata thjesht duan të shijojnë jetën për aq kohë sa të jetë e mundur./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara