Zyrtare: PDK-AAK-Nisma në koalicion parazgjedhor

00:33 | 17 Maj 2017

Në minutat e fundit të afatit për njoftim për koalicione parazgjedhore është njoftuar zyrtarisht se PDK-AAK dhe Nisma kanë arritur marrëveshje.

Miradije Mavriqi, nga KQZ ka bërë të ditur se para orës 24:00 janë paraqitur zyrtarët e këtyre tri partive, që kryesohet nga PDK me 13 parti tjera, duke përfshirë edhe AAK’në dhe NISMA’n.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara