Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, Musliu kërkon dorëheqjen e Haxhiut

14:53 | 8 Dhjetor 2022

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka kërkuar nga ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, që të japë dorëheqje pas zhdukjes së mostrave të Astrit Deharit nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Në një postim në Facebook, Musliu tha se Haxhiu nuk duhet të viktimizohet dhe të ofrojë dorëheqjen, sepse sipas saj, një popull është terrorizuar nga abuzimi i partisë në pushtet me rastin e Deharit, përcjell arbresh.info.

“Znj. Haxhiu lej lojrat mos kukat  mos u viktimizo po jep doreheqje. Nje popull e keni terrorizu duke abuzuar me rastin e Astritit deri sa keni ardhe në pushtet.”

Nuk ka justifikime me.

Nese ke veç pak  ndjeshmeri e pak moral jep dorheqje!”, shkroi Musliu./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale