Zeka: Glauk, mos e përdorni gjuhën e fushatës në Kuvend

11:11 | 4 Gusht 2017

Deputeti i PAN, Milaim Zeka, i ka bërë thirrje shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufcës, që sipas tij, të mos e përdorin gjuhën e fushatës në Kuvend, dhe që të mos e paragjykojnë formimin e qeverisë pasi që nuk ka ndonjë marrëveshje paraprake.

“I dashur Glauk, po të them si mik, si shok, mos përdorni gjuhën e fushatës këtu edhe me paragjykua formimin e qeverisë se me kë do ta bëni qeverinë sepse nuk ka kurrfarë marrëveshje paraprake”, tha Zeka në foltoren e Kuvendit.

 

Lajmet më të lexuara