Vulin fyen Kurtin: Për ta ndezur luftën duhet vetëm një budalla, ai ndodhet në Prishtinë

Ministri i brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, ka folur për situatën e krijuar në veri pasi Republika e Kosovës është duke implementuar reciprocitetin e targave. Vulin i cili njihet për ofendimet drejtuar Kosovës dhe retorikën e tij nacionaliste e ka fyer kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin, duke e quajtur “budalla”. Siç ka thënë … Continue reading Vulin fyen Kurtin: Për ta ndezur luftën duhet vetëm një budalla, ai ndodhet në Prishtinë