Google ADS

Vuçiq takon ambasadorin rus, flasin për ngjarjet e fundit në veri të Kosovës

13:59 | 30 Maj 2023

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka takuar sot ambasadorin rus, Aleksader Bocan-Harçenko me të cilin kanë biseduar për situatën në veri të Kosovës.

Vuçiq e ka njoftuar ambasadorin rus për gjendjen në veri dhe shprehu shqetësimin për dhunën e ushtruar, shkruan Tanjug transmeton Arbresh.info.

Sipas Vuçiq, sjelljet e tilla kanë për qëllim ngritjen e tensioneve në të gjithë rajonin.

Ai kërkoi tërheqjen e menjëhershme të njësive speciale të Albin Kurtit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme