Vuçiq e ‘bën të fortin’ para kamerave, largon nga puna drejtorin e Elektroekonomisë

15:04 | 26 Dhjetor 2021

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë vizitës së tij në rrethin e Zlatiborit ka kërkuar nga ushtruesi i detyrës së drejtorit të Elektroekonomisë (EPS), Milorad Grçiq që ta stabilizoj gjendjen energjetike në vend.

Vuçiq para kamerave e ka luajtur rrolin e “të fortit”, duke e pushuar nga puna Grçiqin, pasi i kishte kërkuar që deri në Vit të Ri ta rregulloj situatën me energji elektrike në vend, shkruan N1

“Deri në Vit të Ri stabilizoje gjendjen, pastaj gjeje një punë tjetër”, është shprehur Vuçiq.

Ai e ka pyetur me tone kërcënuesi drejtorin e EPS-së se, “pse nuk më the se ke pasur një zjarr të vogël në B1”.

Në anën tjetër, Grçiq i është përgjigjur se nuk ka dashur ta ngarkojë me gjëra dhe se puna e zjarrit është zgjidhur shpejt./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara