Vjedhin para në një shtëpi në Lipjan

10:09 | 23 Shkurt 2021

Një person ka informuar se dy persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur para të gatshme.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, thuhet se ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 19:00 në fshatin Mirenë, në Lipjan.

Siç thuhet në raport, personat e dyshuar pasi e kanë vërejtur të zotin e shtëpisë kanë shtënë dy herë me armë zjarri dhe më pas kanë ikur.

“Ankuesi mashkull  kosovar ka informuar se dy persona të pa njohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur para të gatshme, ata pasi kanë vërejtur ankuesin kanë shtënë dy herë me armë zjarri dhe më pas kanë ikur”, thuhet në raport.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara