Veseli: Serbia po vazhdon të heshtë dhe nuk po tregon se ku ndodhen të pagjeturit

10:33 | 27 Prill 2018

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli tha në hapje të seancës për persona të pagjetur tha së Serbia po vazhdon të heshtë dhe nuk po tregon se ku ndodhen të pagjeturit, raporton Arbresh.info

” Serbia po vazhdon të hesht dhe po tenton të nxitë harresën tonë por ne nuk do të ndalemi deri sa të gjejmë të gjithë të pagjeturve. Ky është obligim i yni kushtetues dhe do ti qëndrojmë pranë të gjithëve atyre që kanë familjaret e tyre të pagjetur”/ Arbresh.info/

Lajmet më të lexuara