Vdes veterani i UÇK’së, Naser Ferizi

21:41 | 18 Gusht 2020

Ka vdekur ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naser Ferizi.

Lajmin e ka bërë të ditur Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së, Hysni Gucati.

“Sot paska ndërru jetë Naser Ferizi, vdekja e tij me pikëlloi shumë, ngushllime familjarëve, miqve dhe bashkluftëtarëve të Naserit, Naseri ishte një luftëtar dhe trim i pashoq gjatë luftës, pusho i qetë Naser do të kujtojmë gjithmonë ashtu siç ishe një burrë me vyrtyte të mëdha njerëzore, të qoftë i lehtë dheu i Kosovës!”, ka shkruar ai.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara