Thaçi, takim të përzemërt me arbëreshët e Italisë (FOTO)

10:57 | 23 Qershor 2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar mbrëmë arbëreshët e Shën Benediktit në Itali.

Thaçi ka shkruar në Facebook se ata së bashku shpalosën kujtimet nga e kaluara dhe të arriturat ekëtij komuniteti në Kalabri, transmeton arbresh.info.

“Mbrëmë patëm një takim të përzemërt me arbëreshë të Shën Benediktit dhe një darkë të shtruar nga kryetarja e Shën Benediktit, Amelia Capparelli. Shpalosëm kujtimet nga e kaluara dhe të arriturat e komunitetit arbëresh në Kalabri. HTH”, ka shkruar Thaçi në Facebook./Arbresh.info.

19442108_1530301627040191_3432938023579418757_o 19388655_1530301533706867_577354688195134161_o 19388662_1530300520373635_3751013226698098693_o 19399207_1530300740373613_6536106259626606760_n 19400328_1530300903706930_5593382817438083489_o 19400336_1530300377040316_1744311614976828552_o 19400666_1530300237040330_7076645494569028557_o 19402177_1530300027040351_6286664689519065597_o 19417249_1530301390373548_2797735197183802383_o 19417299_1530300470373640_5534991336263169242_o 19417379_1530301000373587_2795494777997205301_o 19441977_1530300593706961_4170433997556721504_o 19442012_1530301177040236_3360331106430478595_oërze

Shpërndaje në rrjete sociale