Tërmeti 4.5 ballë në Greqinë

14:49 | 28 Shkurt 2021

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë. Epiqendra ishte në Detin Jon në afërsi të zonës Elies.

Tërmeti ra në një thellësi prej 2 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetin e Patras.

Mediat greke shkruajnë se nga tërmeti nuk ka persona të lënduar.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara