Takime me krerë institucionalë, Kurti nesër në Tiranë

08:54 | 25 Mars 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër (e diel) do të vizitojë Tiranën.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar, Përparim Kryeziu, zëdhënës i Qeverisë për media.

“Kryeministri Kurti të dielën do të zhvillojë një vizitë pune në Tiranë, ku do të ketë takime me krerë institucionalë”, tha Kryeziu.

Tutje, ai shtoi se për agjendën e plotë mediat do të informohen ndërkohë.

Sipas lajmeve që po qarkullojnë në media, në takimin Rama-Kurti, në fokus do të jetë marrëveshja e pa firmosur në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë. /Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale