Google ADS

Sveçla: Simbolet “Z”, “Wagner” e katër “S”-jat, dëshmi se sulmet në veri erdhën nga Serbia e Rusia

17:03 | 3 Qershor 2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka folur rreth sulmeve të fundit që kanë ndodhur në veri të Kosovës.

Ai përmes një postimi Twitter, ka thënë se simboli Z, bluzat me simbolin Wagner, dhe kryqi me katër S-at, janë dëshmi e origjinës së sulmeve nga kriminelët të organizuar nga Serbia dhe frymëzuar nga Rusia.

“Përpjekjet për të destabilizuar vendin tonë nuk do të kalojnë. Serbia dhe Rusia nuk do të kalojnë”, tha ai./Arbresh.info/