Sveçla: Grupet e drejtuara nga Beogradi sulmuan Policinë e Kosovës

21:36 | 31 Maj 2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se grupet kriminale të maskuara dhe të orkestruara nga Beogradi e kanë sulmuar Policinë e Kosovës në Zveçan.

Ai, në Tëitter ka deklaruar se i dënon ashpër këto sulme dhe u zotua se kriminelët do të identifikohen.

“Këto akte rrezikojnë jetë dhe synojnë destabilizimin e vendit tonë”.

“Ne qëndrojmë të bashkuar kundër një dhune të tillë. Autorët do të identifikohen dhe do të vihen para drejtësisë”, ka thënë Sveçla./Arbresh.info