Shoqata e Peshkatarëve ndihmon banorëve të Vushtrrisë pas vërshimeve

21:57 | 12 Janar 2021

Ditëve të fundit vendi është goditur nga vërshimet pas reshjeve të mëdha të shiut.

Vushtrria është një nga vendet më të prekura nga vërshimet kështu duke shkaktuar edhe dëme të mëdha, shkruan Arbresh.info.

Për të ju dal në ndihmë banorëve të kësaj ane janë angazhuar në mënyrë vullnetare edhe Shoqata e Peshkatarëve nga Vushtrria.

Ky është njoftimi i plotë pa ndërhyrje nga kjo shoqatë:

Ne keto dit te veshtira vershimesh ne sh.p.s.r “Sitnica” Vushtrri ne bashkpunim me shtabin emergjent , policin e kosoves dhe organet tjera komunale ofrojm ne menyr vullnetare mbeshtetjen ton me tri varka dhe tri pompa per nxjerrjen e ujit nga shtepit apo oborret e qytetareve nese ajo kerkohet nga ne. Dhasht zoti te mos ket nevoj.

Ju lutem bone SHARE le ta shohin te gjith ata qe kan nevoj per ndim.

 

Lajmet më të lexuara