Sheshel “qorton” politikanët serb

11:39 | 17 Mars 2015

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel u ka kërkuar autoriteteve përgjegjëse shtetërore që të hetojnë pasuritë e gjithë politikanëve në Serbi duke filluar nga presidenti, Tomislav Nikoliç.

Ai gjatë një emisioni televiziv ka pyetur se si Nikoliq i ka fituar paratë fitonte paratë për të investuar në një shtëpi në Bajčetina dhe të ndërtojnë shtëpi në lumin Sava kur paga e tij është pak më e madhe se 100.000 dinarë, transmeton Zëri.

“Një duhet të hetojë të gjitha pasuritë e politikanëve në Serbi, dhe se veprimi duhet të fillojë me pronën Tomislav Nikoliq – tha Seselj, vizita në TV Pink.

Sheshel, po ashtu tha se Tomislav Nikoliq ka një diplomë universitare të rreme dhe pretendon se ai nuk e di se ku fakulteti ndërtesë diploma e të cilit e ka! /Zëri/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara