Shembet ura në Banjën e Sijarinës, shqiptarët kërkojnë ndihmë

14:38 | 11 Janar 2021

Në një nga lagjet e vetme me shqiptarë në Banjë të Sijarinës, në Serbi, është shembë ura nga reshjet dhe vërshimet.

Banorët kanë mbetur pa mundësi për të kaluar në anën tjetër të lumit.

Ata apelojnë të organet përgjegjëse që të ju dalin në ndihmë për ta kaluar këtë problematikë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara