Sekuestrohet një armë në Gjakovë

09:47 | 9 Prill 2021

Është raportuar se gjatë kontrollit është sekuestruar një armë automatike AK-47 me 10 fishekë, shkruan arbresh.info.

Të dyshuarit pas intervistimit janë liruar me procedurë të rregullt.

“Fsh. Potok, Gjakovë 08.04.2021 – 12:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti i është gjetur dhe sekuestruar një armë automatike AK-47 me 10 copë fishekë. I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, shkruan arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara