Rukiqi pyet IKSHPK-në dhe Qeverinë: Pse nuk u ashpërsuan masat antiCovid gjatë fushatës

16:34 | 26 Shkurt 2021

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka reaguar lidhur me rritjen e rastëve të reja me COVID-19 në Kosovë.

Rukiqi përmes një statusi në Facebook, ka pyetur institucionet shtetërore, se pse nuk u ashpërsuan gjatë fushatës, por u lejuan që të shkelet çdo masë, raporton arbresh.info

Madje thirrjen e IKSHPK-së për ashpërsim të masave, Rukiqi po e quan hipokrizi.

Ky është reagimi i tij:

Pse nuk u ashpërsuan gjatë fushatës. Pse u lejua që pamëshirshëm të shkelet çdo masë, në tubimet parazgjedhore? Tash prapë kthehemi te “fajtori kujdestar”: BIZNESET #hipokrizi.

/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara