Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

19:56 | 11 Korrik 2018

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut, e cila do të ishte njohja e pavarësisë së Kosovës.

Në deklaratën e tij për gazetarët serbë në margjinat e Samitit të NATO-s në Bruksel, Rama i shprehu mirënjohje të madhe presidentit Aleksandar Vuçiq për punën e vështirë që po bënte për të hyrë në këtë proces dhe për t’i dhënë fund zgjidhjes.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara