Policia në Ferizaj arreston dy persona ne kërkim

09:27 | 11 Qershor 2021

Stacioni Policisë së Kosovës me anë të një komunikate për media, njofton se ka arrestuar dy persona në kërkim me inicialet  F.H dhe A.H. per bashkryerjen e veprës penale “Lëndim i lehtë trupor.

“Stacioni policor në Ferizaj, në bazë të disa informacioneve të pranuara , ka arritur të arrestojë dy persona nga Ferizaj , në bazë të urdhëresave të Gjykatës Themelore të Prizrenit, me dënim burgimi, me nga 7 muaj :

 

  • H ( M/SH/K), 27 vjeçar dhe
  • H ( M/SH/K) 33 vjeçar

 

Që të dy ishin të  kërkuar për të njejtën vepër penale, në bashkëkryerje ’’Lëndim i lehtë trupor”’ .

 

Pas kompletimit të dokumentacionit, të njëjtit dërgohen në vuajtje të dënimit.

 

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, do të vazhdojë me realizimin e urdhëresave të gjykatës, ndaj personave që ende nuk ju kanë përgjigjur thirrjes së gjykatës” /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara