Policia jep detajet për rrahjen e djalit të Nenad Rashiqit në Graçanicë

19:02 | 22 Shkurt 2021

Djali i politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq, raportohet se është rrahur teksa po dilte nga shkolla në Llapnasellë të Graçanicës.

Për Arbresh.info, policia e ka konfirmuar rastin.

Nga policia kanë thënë se për këtë rast janë arrestuar 8 persona.

 

Ky është njoftimi i plotë nga policia për arbresh.info.

Sot rreth orës 12:00 kemi pranuar informatën  për një rrahje në progres në afërsi të shkollës në Llapnasellë, ku kanë qenë të përfshirë disa persona. Me të marrë informatën njësitet e nevojshme policore kanë dalë në vendin  e ngjarjes. Bazuar në  informacionet e para dyshohet se një person mashkull , ka pësuar lëndime  dhe i njëjti është dërguar  për trajtim mjekësor. Lidhur me këtë rast policia ka shoqëruar në stacion policor 8 persona të dyshuar (prej tyre një i  mitur). Aktualisht po vazhdon puna për zbardhjen e rrethanave dhe motiveve që karakterizojnë ngjarjen

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara