Policia e Kosovës nis një aksion tjetër antidrogë në veri të Mitrovicës

15:26 | 21 Prill 2022

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës janë duke zhvilluar aksion në veri të Mitrovicës.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Mitrovicën e veriut, Branislav Radoviq, i cili deklaroi se bëhet fjalë për një aksion të njësive kundër narkotikëve, e që po asistohet edhe nga zyrtarët policorë të stacionit lokal në veri të Mitrovicës.

“Njësia e antidrogës po asistohet edhe nga zyrtarët e tjerë policorë”, tha ai.

Përpos kësaj, raportohet se qytetarët serbë janë mbledhur matanë rrugës.

Ndryshe gjatë ditës së djeshme Policia e Kosovës ka realizuar një aksion tjetër antidrogë në jug të Mitrovicës si dhe në Fushë-Kosovë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme