Pesë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

15:13 | 26 Janar 2021

Brenda 24 orëve në Kosovë janë raportuar 5 raste të vdekjes, të cilët ishin të prekur me Covid-19, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (90 vjeç), Malishevë 1 rast (78 vjeç), Pejë 1 rast (88 vjeç), Prishtinë 1 rast (71 vjeç) dhe Prizren 1 rast (82 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Kurse numri total i  rasteve të vdekjes ka shkuar deri në 1.471 raste./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara