Google ADS

Përfshihet nga zjarri një fabrikë në Siqevë të Prishtinës, zjarrfikësit dhe policia dalin në vendin e ngjarjes

20:24 | 10 Dhjetor 2020

Një fabrikë në fshatin Siqevë të Prishtinës është përfshirë nga zjarri, mirëpo nuk raportohet për të lënduar.

Rasti ka ndodhur rreth orës 17:00, raporton arbresh.info.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, policia dhe zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarjes.

“Rreth orës 17:00 kemi pranuar informatën për një incident zjarri në një fabrikë në fshatin Siqevë të Prishtinës. Nuk raportohet për persona të lënduar. Zjarrfikësit dhe policia menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes. Zjarri ende nuk është lokalizuar”, ka thënë Ahmeti për arbresh.info.

Për detaje rreth rastit do të njoftojeni pasi që nga njësitet kompetente të përfundojnë ekzaminimet e vendit të ngjarjes./arbresh.info/