“Për një vit më të sigurt në trafik “, policia shpërndanë broshura në pikën kufitare Merdare

11:58 | 20 Korrik 2018

Policia e Kosovës  sot gjatë ditës ka shpërndarë broshura në pikë kufitare Merdare që lidhë Kosovën me Serbinë, sipas projektit “Për një vit më të sigurt në trafik”.

E gjitha kjo vije me qëllim të sensibilizimit të pjesëmarrësve në trafikun rrugor, qoftë ata vendor, bashkatdhetarët dhe të huajt që hyjnë dhe qarkullojnë nëpër rrugët e Kosovës, raporton arbresh.info.

 

Ndryshe në këtë pikë kufitare janë krijuar kolona të gjata veturash të cilat kanë pritë deri në 3 orë.

Bashkatdhetarët të cilët kanë ardhur shprehen tejet të mllefosur me këto kolona.

Ata thonë se në pikën kufitare brenda Kosovës kalojnë shumë më lehtë por problemi është në pikën kufitare Serbi ku siç theksojnë ata vonesa është tejet e madhe./arbresh.info

 

Policia me fushatë sensibilizuese për siguri në rrugë – LIVE

Gepostet von Arbresh.info am Freitag, 20. Juli 2018

Shpërndaje në rrjete sociale