Pacolli uron Shqipërinë për anëtarësim në Këshillin e Sigurimit të KB-së

23:59 | 11 Qershor 2021

Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka uruar Shqipërinë me rastin e anëtarësimit të saj në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Pacolli ka vlerësuar se anëtarësimit i Shqipërisë është prestigj dhe fitore e të gjithëve, transmeton arbresh.info

“Shqipëria, anëtare e Këshillit të Sigurimit te KB, prestigj dhe fitore e të gjithë neve, Urime Shqipëri!’, ka shkruar Pacolli./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara