Pacolli dhuron pagën e tij vjetore të deputetit për vërshimet në vend

16:38 | 24 Janar 2023

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka dhuruar pagën e tij vjetore që merr në Kuvendin e Kosovës si deputet në fondin e tij të hapur për dëmet që janë shkaktuar nga vërshimet e shiut në Kosovë.

Në një postim në Facebook, Pacolli ka shkruar se ndihet i gëzuar që deputetët dhe ministrat e vendit kanë vendosur t’i vizitojnë dhe të solidarizohen me të prekurit e vërshimeve të javës së kaluar, përcjell arbresh.info.

Duke treguar edhe xhirollogarinë e fondit të hapur për këto vërshime, ai u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve dhe ministrave që pagën e janarit ta ndajnë për të prekurit e vërshimeve, si formë e mbështetjes së qytetarëve, meqenëse janë edhe përfaqësues të tyre.

Postimi i plotë i tij:

Shpërndaje në rrjete sociale