Osmani, Konjufca dhe Kurti bëjnë homazhe për 23-vjetorin e Masakrës së Reçakut

10:35 | 15 Janar 2022

Tre krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial të Reçakut në 23-vjetorin e Masakrës së Reçakut.

Bashkë me ta ishin edhe disa nga kabineti qeveritar dhe qytetarë të shumtë,eo.

Në janar të vitit 1999 në fshatin Reçak u masakruan brutalisht 45 shqiptarë nga forcat serbe.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara