Google ADS

Obradoviq: Prishtina nuk ka mbështetje për Këshillin e Evropës

10:02 | 24 Janar 2018

Komiteti Politik i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PSE) do të diskutojë nesër për situatën e sigurisë në Kosovë.

Anëtarja e delegacionit të Serbisë dhe nënpresidente e PSE Marija Obradoviç thotë se Prishtina nuk ka mbështetje për të aplikuar për anëtarësim në SE, transmeton Arbresh.info.

Sipas tij, pas vrasjes së Oliver Ivanoviq në veri të Mitrovicës është e qartë se Kosova nuk është duke i respektuar standardet e Këshillit Evropës./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale