Nuk votohet rezoluta në lidhje me arrestimet e aktivistëve të VV-së

10:53 | 4 Maj 2017

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot nuk kanë miratuar rezolutën në lidhje me arrestimin e aktivistëve të Vetëvendosjes, shkruan arbresh.info.

Pas kalimit nëpër disa seanca dhe mos arritjes që të miratohet për shkak të mungesës së kuorumit, deputetët sot me 31 vota kundër dhe 16 abstenime i kanë thënë “jo” kësaj rezolute./Arbresh.info.

 

Shpërndaje në rrjete sociale