Ngjarjet për ditën e sotme

Prishtina
07:05 | 5 Prill 2021

11:00
Aktivistë të shoqërisë civile organizojnë protestë kundër gjuhës seksiste nga stafi akademik i UP-së, si dhe do të kërkojnë përjashtimin e Ardian Kastratit nga UP-ja. (Në oborrin e rektoratit të UP-së).
11:00
Komuna e Skenderajt, në bashkëpunim me Shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, do të organizojnë homazhe në nderim të të rënëve të masakrës së Rezallës. (Kompleksi Memorial në Rezallë, Skenderaj)
11:00
Bëhet përurimi i Objektit të Emergjencës në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) e Deçan. (Deçan)

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara