Në Ferizaj së shpejti nis ndërtimi i Qendrës së Re të Mjekësisë Familjare

15:39 | 15 Qershor 2022

Në Ferizaj së shpejti do të nisë ndërtimi i Qendrës së Re të Mjekësisë Familjare, ka njoftuar kryetari i kësaj komune, Agim Aliu.

Ai ka bërë të ditur se objekti do të ndërtohet në rrugën “Remzi Hoxha” në qytet, investim ky prej 1.7 milionë euro.

“Falë bashkëpunimit tonë me miqtë nga shteti i Katarit përmes organizatës “Qatar Charity”. Ndërtesa e re e QMF II, do të integroj gjithë shërbimet e kujdesit primar shëndetësor, me kushte perfekte të ofrimit të shërbimit shëndetësor për bashkëqytetarët tanë”, ka shkruar Aliu në Facebook.

Ai ka falënderuar shtetin e Katarit dhe drejtuesit e organizatës “Qatar Charity” për siç ka thënë, bujarinë e mbështetjen madhore për Ferizajn dhe jo vetëm për këtë projekt. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale