Musliu: Ulja e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët vendim skandaloz që legalizon korrupsionin

12:03 | 23 Nëntor 2022

Nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, Betim Musliu, ka shkruar se vendimi i qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve është skandaloz dhe e shkatërron sistemin e drejtësisë.

Në një postim në Facebook, Musliu shkroi se ky vendim e shkatërron sigurinë juridike dhe legalizon korrupsionin brenda këtij sistemi, përcjell arbresh.info.

Në fund, Musliu shtoi se ky vendim është “Tmerr!”.

Postimi i plotë:

Vendimi i fundit i Qeverise Kurti eshte vendim skandaloz qe e shkaterron sistemin e drejtesise – edhe ashtu te lodhte, eshte vendim qe e shkaterron sigurine juridike, eshte vendim qe perfundimisht e legalizon korrupsionin ne sistemin e drejtesise. Eh tash kredite e nje pjese te gjykatesve dhe prokurorve paramendone qysh kane mu pagu?! Tmerr!

Shpërndaje në rrjete sociale