Moti për sot dhe ditët në vijim

07:18 | 23 Janar 2023

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka njoftuar të se gjatë këtyre pesë ditëve temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 8 gradë Celsius.

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe me reshje shiu në viset e ulëta, ndërsa në viset e larta reshje bore. Reshjet parashihen ta përfshijnë gjithë territorin e vendit.

Ndërkaq nesër do të mbaj mot i vranët ku në pjesën e parë të ditës parashihen reshje shiu, ndërsa pasdite pritet dobësim i tyre.

Në juglindje dhe lindje të vendit, nuk parashihet të ketë reshje pasdite.

Të mërkuren dhe të enjten sipas IHMK-së do të mbaj mot kryesisht i vranët, por i qetë dhe me i ftohët.

Ndërsa të premten parashihet të mbaj mot i vranët dhe me kushte për reshje bore.

Edhe gjatë vikendit parashihet reshje bore me intensitet të dobët deri mesatar./arbresh.info

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale