Moti për dy ditët e ardhshme

20:09 | 25 Nëntor 2021

Në dy ditën e ardhme moti në Kosovë do të jetë i vranët dhe me intervale me diell.

Në disa pjesë do të ketë riga shiu, ndërsa sipas IHMK-së, të shtunën do të shënohet ngritje e temperaturave.

“Gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijoj kushte për mot kryesisht të vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat do të shoqërohen me riga shiu. Sa i përket temperaturave ato do të shënojnë rritje ditën e shtunë, ndërsa të premten vazhdojnë temperaturat e ulëta të ngjashme me temperaturat e ditëve të fundit. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në komunikatë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara