Google ADS

Mot i vranët dhe me reshje shiu

07:15 | 26 Maj 2023

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së premte do të ketë mot të vranët dhe me reshje shiu.

Sipas IHK-së, vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

“Mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohë pas koheshe me diell. Vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh”.

Shpërndaje në rrjete sociale