Mot i vranët dhe me intervale me diell

07:26 | 8 Dhjetor 2021

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat ditën e enjte do të intensifikohen duke krijuar kushte për riga lokale shiu. Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare. Gjatë vikendit sërish priten reshje!

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara